Szkoła Podstawowa
im. Integracji Europejskiej w Przybynowie

,,Zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce

i w innych krajach europejskich”- projekt

edukacyjny podstawówki z Przybynowa

 

 

 Mimo że uczniowie od jakiegoś już czasu są zamknięci w domach, wcale nie próżnowali. Pracowali bowiem nad trzecią edycją  projektu edukacyjnego pt: „Zwyczaje Bożonarodzeniowe w Polsce i w innych krajach europejskich”, którego autorem jest dyrektor szkoły- Edyta Brodzik. Projekt   został skierowany do wszystkich uczniów i przedszkolaków. Jest on  formą pracy wokół imienia szkoły, a jego główny cel zadania to kultywowanie tradycji związanych ze świętami bożonarodzeniowymi. 
       
Wszyscy uczniowie z nauczycielami byli zaangażowani w pracę nad projektem zespołowo lub indywidualnie. Pod kierunkiem wychowawców poszukiwali i gromadzili wiedzę na temat tradycji świątecznych w Polsce, Finlandii, Hiszpanii, Austrii, Portugalii  oraz Węgier. Z pozyskanych materiałów wykonali prezentacje multimedialne, które zobaczyli wszyscy uczniowie szkoły. Z kolei oddziałach przedszkolnych dzieci malowały choinki, bombki, stroiki świąteczne, nagrali wiersze i kolędy dla swoich rodziców.
       
Ale to jeszcze nie wszystko. Nasi podopieczni z pomocą nauczycieli wykonali rękodzieła: kartki z życzeniami dla przyjaciół szkoły i 10 szkół, które zgłosiły się  do zabawy w wymianę kartek zaproponowanej przez naszą placówkę. Ponadto podczas zdalnych zajęć tworzyli bombki i ozdoby świąteczne dla najbliższych, a także nauczyli się projektować karty świąteczne z zastosowaniem programów komputerowych Word i Power Point, redagować życzenia i wysłać je e- mailem.
        Na podsumowanie Szkolne Koło Teatralne opracowało montaż słowno- muzyczny ,,W oczekiwaniu na święta", który został zaprezentowany podczas wirtualnej Wigilii.
        Zapraszamy do zapoznania się z efektami naszej pracy na stronie internetowej szkoły pod adresem: spprzybynow.pl w zakładce- Aktualności. 

 
       

szkola
Szkoła Podstawowa im. Integracji Europejskiej w Przybynowie
 ul. Szkolna 2, 42-310 Żarki, tel.: 34 3148 063, e-mail: podstawowa5@gazeta.pl